Světlo na míru

Moderní doba s sebou pochopitelně přinesla rozvoj i v oblasti světelných zdrojů. Jedněmi z těch, bez kterých už bychom si nedovedli zřejmě náš život představit, jsou známé a už osvědčené výbojky, které jsou tu s námi už po desetiletí.
deštník reflektory

§  Jejich výhody poznali například i umělci a dovedou je uplatnit pro nejrůznější účely.

§  Zejména pro fotografy se staly nepostradatelnými.

Bez nich by blesky fotoaparátů jen těžko fungovaly. Používají se ale také kupříkladu v oblasti reklamy, kde je můžeme vidět na různých městských poutačích. Tam se většinou jedná o známé neonové nápisy, které na nás blikají za všech stran. Asi nejznámějším městem, ve kterém jsou v hojné míře zastoupeny, je Las Vegas. Některé druhy výbojek https://www.lightpark.cz/sodikove-vybojky/ se používají i v CO2 laserech.

Můžete si vybrat i podle barvy světla

Co to vlastně výbojka je? Dalo by se jednoduše říci, že se jedná o uzavřenou trubici, kterou naplníme směsicí plynů. Každý plyn má jiné vlastnosti, a to se pochopitelně pozná i na výsledném světle. Do vytvořeného prostředí zasahují dvě či více elektrod, které vedou do plynové náplně elektrický proud.

§  Výsledkem je intenzivní světlo různých barevných odstínů.

barvy rozmanitost
Uživatelé hledají také podle jiných kritérií. Záleží na tom, nač chtějí tento světelný zdroj použít.

§  Obvykle je to podle

         značky (Osram, Philips)

         příkonu (20 W–2000 W)

         produktové řady

         tvaru zdroje (kompaktní, lineární nebo trubicová výbojka, reflektor a mnoho dalších)

         teploty chromatičnosti (což je barva světla)

         světelného toku (1100 lm – 220000 lm)

         typ reflektoru pracovní polohy.

Jestliže si nejste docela jisti, jaká výbojka by byla pro váš účel tou nejvhodnější, pak je nejlepším řešením poradit se o odborníky, kteří spolupracují pouze s těmi nejkvalitnějšími výrobci, mezi než patří především již zmíněné značky Osram a Philips.